Zdrowie

Terapia nerwowo - mięśniowa

Terapia nerwowo - mięśniowa
(P-DTR)

Oparta o innowacyjną metodę P-DTR. W ogólnym ujęciu chodzi o zmianę/przetorowanie dysfunkcyjnej informacji do centralnego układu nerwowego na prawidłową.

W naszym organizmie znajduje się mnóstwo receptorów, a mózg jest analizatorem przesyłanych informacji. W konsekwencji rozmaitych zdarzeń, receptory mogą przestać przesyłać prawidłowy sygnał. Nierzadko początkiem takich zaburzeń może być przebyty uraz, zabieg chirurgiczny i przekłucie powłok ciała, zabieg stomatologiczny, nietolerancja pokarmowa, przeciążenia i mikrourazy tkanek miękkich a także silne przeżycia emocjonalne.

Precyzyjne zlokalizowanie i adekwatne zastymulowanie powiązanych receptorów pozwala ciału na skorygowanie dysfunkcji i czasami natychmiastowy „efekt wow”. Kluczem do skuteczności tej terapii jest bardzo szczegółowy wywiad w poszukiwaniu pierwotnych przyczyn obecnych dolegliwości.

Masaż leczniczy

Masaż powięziowy i terapia punktów spustowych, intensywna, wykonywana bez środka poślizgowego, dociera do najgłębiej położonych mięśni i powięzi.

Celem jest zmniejszenie a następnie likwidacja bólu oraz poprawa jakości i zakresu danego ruchu pacjenta poprzez rozwarstwienie sklejonych warstw powięzi, repozycję przepuklin mięśniowych, wyciszenie lokalnych hipertonii mięśniowych.

Masaż metodą MTG (masaż tkanek głębokich) oraz terapia punktów spustowych
Kinesiotaping Plastrowanie dynamiczne różnych części ciała

Kinesiotaping

Plastrowanie dynamiczne różnych części ciała, specjalnymi elastycznymi taśmami, efektem jest uczucie stabilizacji/wsparcia danej części ciała i obniżenie pobudzenia nerwowego danego mięśnia.

Terapia zaokrąglonych pleców

Trzy sesje treningowe na których dowiesz się CO i JAK ćwiczyć by uzyskać wyprostowaną i bardziej smukłą sylwetkę, mówiąc wprost PRZESTANIESZ SIĘ GARBIĆ.

6 miesięcy praktyki to czas po jakim zobaczysz wyraźne efekty.

UWAGA: wymagane pełne zaangażowanie klienta, ja dam Ci wędkę ale rybkę musisz złowić już sam(a).

Terapia zaokrąglonych pleców
Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską

Bańki chińskie jest to zabieg zarówno medycznie zdrowotny jak i pielęgnacyjny. Przynoszący efekty już po pierwszym zastosowaniu.

W medycynie ludowej bańki chińskie wykorzystywane są w leczeniu grypy i przeziębienia ze względu na stymulację układu odpornościowego.

Masaż bańką chińską to także skuteczny sposób walki z cellulitusem pospolitym, rozstępami oraz z pracą na powięziach. Dzięki niemu możemy pozbyć się napięć mięśniowych, usprawnić krążenie krwi i chłonki, odżywimy w ten sposób tkanki, a nasza skóra stanie się zauważalnie bardziej elastyczna i jędrna.

Manualny drenaż limfatyczny

Stosuje się go najczęściej w przypadku występujących obrzęków i zastoin limfatycznych oraz jako profilaktykę przeciwżylakową.

Celem tego masażu jest mechaniczne przepchnięcie zalegającej chłonki w kierunku węzłów chłonnych i umożliwienie napływu świeżej, bogatej w tlen krwi tętniczej.

Doprowadza to do poprawy funkcjonowania układu immunologicznego oraz przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu. Drenaż ma również zastosowanie w medycynie estetycznej, a dokładniej w terapii antycellulitowej i odchudzającej. Dla uzyskania optymalnego rezultatu masaż powinien być wykonywany w serii kilku zabiegów.

Manualny drenaż limfatyczny

Jak przygotować się do zabiegu?

Zadbaj o swoje zdrowie